POZVÁNKA NA DISKUZNÍ SETKÁNÍ KE KNIZE MEZIPROSTORY

Meziprostory je nová kniha Dany Moree a popisuje pomyslná i reálná místa, kde se lidé z různých etnických skupin setkávají. Kniha vychází ze zkušeností se smíšenými romsko-neromskými divadeleními skupinami a z následných rozhovorů, analýz a práce s další literaturou přináší obecné principy, které při práci s podobnými smíšenými skupinami pomáhají. 

Diskuzní setkání a neformální křest knihy proběhne ve čtvrtek 24.5.2022 od 17 hodin v budově Fakulty Humanitních studií UK (Pátkova 5, místnost 1.21). Jste srdečně zváni!

 

 

PUSŤTE MĚ VEN!  REPRÍZA 13.4. od 19 hodin  v DOXU

Více informací a vstupné zde: https://www.dox.cz/program/pustte-me-ven

Kolik stojí vstupenka? 120 Kč základní vstupné, 60 Kč děti, studenti, senioři a ZTP

Jaký je život, když se největším problémem stanou ti, kteří jsou nám nejblíže? V kabaretu Pusťte mě ven! o tom budou vyprávět nejen protagonisté – malá Lada, paní Lída a maturant Lucky, ale také konferenciérka, která zná podobných příběhů z různých zemí a kultur ještě mnohem více.  

 Při přípravě představení si (ne)herci kladli otázky, které nás spojují napříč jednotlivými skupinami, národnostmi i zeměmi: Odkud se berou prázdná místa, která toužíme zaplnit přijetím druhých lidí? Proč je těžké najít spřízněnou duši? Jak zastavit násilí, se kterým se setkáváme i ve vlastních rodinách?

 Představení vzniklo v rámci projektu Divadlo utlačovaných – Empowerment pomocí kultury, podpořeného z Fondů EHP 2014-2021. Projekt realizuje Fakulta humanitních studií UK.

 

PREMIÉRA NOVÉHO KABARETNÍHO PŘEDSTAVENÍ „PUSŤTE MĚ VEN!“

Jaký je život, když se největším problémem stanou ti, kteří jsou nám nejblíže? V kabaretu Pusťte mě ven! o tom budou vyprávět nejen protagonisté – Lada, Lída a Lucky, ale také konferenciérka, která zná podobných příběhů ještě mnohem více.
Premiéra se bude konat ve středu 16.2. od 19 hodin v Divadelním klubu areálu Kampus Hybernská.

O Divadle utlačovaných: „Jde o metodu, která umožňuje pojmenovat a ukázat situace, které často zůstávají skryté prostě proto, že se dějí lidem, kteří jsou ve společnosti méně vidět. Divadlo se pak stává jazykem, který nám umožňuje situace ‚pojmenovat‘ a společně také hledat možnosti, jak je změnit,” vysvětluje přístup divadla odborná garantka projektu Mgr. Dana Moree, Dr. z FHS UK.

Představení vzniklo v rámci projektu „Divadlo utlačovaných – Empowerment pomocí kultury“, podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP, projekt realizuje FHS UK.

Událost na FB zde

PŘEDSTAVENÍ ŽÍJ TAM DOBŘE V KAMPUSU HYBRNSKÁ

Srdečně Vás zveme na představení Žij tam dobře ve středu 10. listopadu od 19 hodin do prostor Kampusu Hybernská.
Už jste slyšeli o hlavní hrdince představení?
Olga přijede do České republiky za svým manželem, který zde před nějakou dobou začal pracovat pro jednu IT firmu. Přijíždí s velkým očekáváním, doma její cestu vnímají jako výhru a ona sama je odhodlaná vše dobře zvládnout. Jenže – nové prostředí není právě přívětivé a navíc ruský přízvuk v navazování nových přátelství právě nepomáhá…
Pro vstup na představení prosím dodržujte platná epidemiologická nařízení.
FB událost zde

PREMIÉRA! UVEDEME NOVÉ PŘEDSTAVENÍ NA TÉMA GENDER A MIGRACE

Srdečně Vás s Meta, o.p.s. zveme na premiéru představení divadla utlačovaných, tentokrát na téma migrace a gender! Premiéra bude uvedena 16. září v 18:30 v Komunitním centru a zahradě Kotlaska, Nad Kotlaskou I., Praha 8.
Jeden večer, DVĚ představení:
1. 18:30 – 20:00
2. 20:30 – 22:00
Pro účast na představení se prosím registrujte zde: https://docs.google.com/…/17vIPQD405kSTNiiasrQo6kc…/edit
Prosíme účastníky o dodržování aktuálních vládních opatření týkající se covid-19.

OPEN CALL: VYHLAŠUJEME VÝZVU PRO ZÁJEMCE O SPOLUPRÁCI NA VZN IKU NOVÉHO PŘEDSTAVENÍ

Na podzim otevíráme novou divadelní skupinu s předem nezadaným (ale aktuálním, žhavým a palčivým) tématem! Pokud se chcete zapojit, ozvěte se nám prostřednictvím přihlášky

V rámci této skupiny chceme zkoušet i nové techniky a pomalu se připravovat na otevření výcviku pro vedoucí divadelních skupin, bude tedy možné experimentovat s novými metodami práce s tělem, hlasem, příběhy a dalšími.

Pokud víte o někom, koho by to celé mohlo zajímat, budeme rádi za sdílení výzvy.

Představení vznikne v rámci projektu „Divadlo utlačovaných – Empowerment pomocí kultury“, podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP, projekt realizuje FHS UK.

STARTUJE JEDINEČNÝ PROJEKT: DIVADLO UTLAČOVANÝCH – EMPOWERMENT POMOCÍ KULTURY

Fakulta humanitních studií UK získala na rozvoj a rozšíření metody Divadla utlačovaných grant z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Projekt „Divadlo utlačovaných – Empowerment pomocí kultury“ umožní rozvoj metody v oblasti performativních a improvizačních technik, vznik nové divadelní hry, uspořádání festivalu Divufest, realizaci výzkumu a vznik tematické publikace. Projekt probíhá od jara 2021 do března 2023 a FHS na něm bude spolupracovat s dvěma univerzitami, které chtějí metodu Divadla utlačovaných rozvíjet v Norsku: s Univerzitou ve Stavangeru a Univerzitou Rudolfa Steinera v Oslu.

Tisková zpráva ke stažení: word, pdf

PREMIÉRA NOVÉHO PŘEDSTAVENÍ #JAKO TY

Nové divadelní představení s názvem Jako ty vzniklo ve spolupráci mezi FHS UK a META – sdružení pro příležitosti mladých migrantů.

Premiéra se uskuteční ve čtvrtek 24.9. 2020 od 18:30 v Dejvicích v Klubovně. 

 

 

DOKUMENT O DIVADLE UTLAČOVANÝCH

Dokumentaristka a režisérka Rozálie Kohoutová skoro 2 roky sledovala naši práci s divadelními skupinami a natočila o ní dokument, který si můžete pustit online Youtube.

Dokument vznikal se 4 divadelními skupinami v letech 2017 – 2018 v rámci projektu Divadlo utlačovaných spolufinancovaným z Operačního programu Praha pól růstu a Evropského sociálního fondu.

PODÍVAT SE NA DOKUMENT