PREMIÉRA! UVEDEME NOVÉ PŘEDSTAVENÍ NA TÉMA GENDER A MIGRACE

Srdečně Vás s Meta, o.p.s. zveme na premiéru představení divadla utlačovaných, tentokrát na téma migrace a gender! Premiéra bude uvedena 16. září v 18:30 v Komunitním centru a zahradě Kotlaska, Nad Kotlaskou I., Praha 8.
Jeden večer, DVĚ představení:
1. 18:30 – 20:00
2. 20:30 – 22:00
Pro účast na představení se prosím registrujte zde: https://docs.google.com/…/17vIPQD405kSTNiiasrQo6kc…/edit
Prosíme účastníky o dodržování aktuálních vládních opatření týkající se covid-19.

OPEN CALL: VYHLAŠUJEME VÝZVU PRO ZÁJEMCE O SPOLUPRÁCI NA VZN IKU NOVÉHO PŘEDSTAVENÍ

Na podzim otevíráme novou divadelní skupinu s předem nezadaným (ale aktuálním, žhavým a palčivým) tématem! Pokud se chcete zapojit, ozvěte se nám prostřednictvím přihlášky

V rámci této skupiny chceme zkoušet i nové techniky a pomalu se připravovat na otevření výcviku pro vedoucí divadelních skupin, bude tedy možné experimentovat s novými metodami práce s tělem, hlasem, příběhy a dalšími.

Pokud víte o někom, koho by to celé mohlo zajímat, budeme rádi za sdílení výzvy.

Představení vznikne v rámci projektu „Divadlo utlačovaných – Empowerment pomocí kultury“, podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP, projekt realizuje FHS UK.

STARTUJE JEDINEČNÝ PROJEKT: DIVADLO UTLAČOVANÝCH – EMPOWERMENT POMOCÍ KULTURY

Fakulta humanitních studií UK získala na rozvoj a rozšíření metody Divadla utlačovaných grant z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Projekt „Divadlo utlačovaných – Empowerment pomocí kultury“ umožní rozvoj metody v oblasti performativních a improvizačních technik, vznik nové divadelní hry, uspořádání festivalu Divufest, realizaci výzkumu a vznik tematické publikace. Projekt probíhá od jara 2021 do března 2023 a FHS na něm bude spolupracovat s dvěma univerzitami, které chtějí metodu Divadla utlačovaných rozvíjet v Norsku: s Univerzitou ve Stavangeru a Univerzitou Rudolfa Steinera v Oslu.

Tisková zpráva ke stažení: word, pdf

PREMIÉRA NOVÉHO PŘEDSTAVENÍ #JAKO TY

Nové divadelní představení s názvem Jako ty vzniklo ve spolupráci mezi FHS UK a META – sdružení pro příležitosti mladých migrantů.

Premiéra se uskuteční ve čtvrtek 24.9. 2020 od 18:30 v Dejvicích v Klubovně. 

 

 

DOKUMENT O DIVADLE UTLAČOVANÝCH

Dokumentaristka a režisérka Rozálie Kohoutová skoro 2 roky sledovala naši práci s divadelními skupinami a natočila o ní dokument, který si můžete pustit online Youtube.

Dokument vznikal se 4 divadelními skupinami v letech 2017 – 2018 v rámci projektu Divadlo utlačovaných spolufinancovaným z Operačního programu Praha pól růstu a Evropského sociálního fondu.

PODÍVAT SE NA DOKUMENT