STARTUJE JEDINEČNÝ PROJEKT: DIVADLO UTLAČOVANÝCH – EMPOWERMENT POMOCÍ KULTURY

Fakulta humanitních studií UK získala na rozvoj a rozšíření metody Divadla utlačovaných grant z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Projekt „Divadlo utlačovaných – Empowerment pomocí kultury“ umožní rozvoj metody v oblasti performativních a improvizačních technik, vznik nové divadelní hry, uspořádání festivalu Divufest, realizaci výzkumu a vznik tematické publikace. Projekt probíhá od jara 2021 do března 2023 a FHS na něm bude spolupracovat s dvěma univerzitami, které chtějí metodu Divadla utlačovaných rozvíjet v Norsku: s Univerzitou ve Stavangeru a Univerzitou Rudolfa Steinera v Oslu.

Tisková zpráva ke stažení: word, pdf

 

 

PREMIÉRA NOVÉHO PŘEDSTAVENÍ #JAKO TY

Nové divadelní představení s názvem Jako ty vzniklo ve spolupráci mezi FHS UK a META – sdružení pro příležitosti mladých migrantů.

Premiéra se uskuteční ve čtvrtek 24.9. 2020 od 18:30 v Dejvicích v Klubovně. 

 

 

DOKUMENT O DIVADLE UTLAČOVANÝCH

Dokumentaristka a režisérka Rozálie Kohoutová skoro 2 roky sledovala naši práci s divadelními skupinami a natočila o ní dokument, který si můžete pustit online Youtube.

Dokument vznikal se 4 divadelními skupinami v letech 2017 – 2018 v rámci projektu Divadlo utlačovaných spolufinancovaným z Operačního programu Praha pól růstu a Evropského sociálního fondu.

PODÍVAT SE NA DOKUMENT