Premiéra divadelního představení ROM/NEROM

Srdečně vás zveme do Ústí nad Labem, na premiéru divadelního představení ROM/NEROM těšíme se na vás v 17:00 v domě dětí a mládeže!

Premiéra dokumentu: Divadlo Utlačovaných

O čem je divadlo utlačovaných? K čemu se tato divadelně-terapeutická metoda používá, pro koho je a jak to všechno vypadá v praxi?
Zveme vás na premiéru dokumentu, který vznikal během posledních dvou let v rámci divadelního projektu organizace ARA ART.

// KDE JE TLAK, TAM JE I SÍLA //
Promítání se koná k příležitosti výročí Dne romského odboje (16.5.1944), kdy se Romové věznění v tzv. Cikánském táboře v Osvětimi vzbouřili proti příslušníkům SS.

// PROGRAM //
18:00 pražská premiéra 2 dílů sitcomu Miri Fajta (režie Robin Stria)
19:00 premiéra dokumentu Divadlo utlačovaných (režie Rozalie Kohoutová)

Po promítání budete mít možnost diskutovat s tvůrci.

Čtvrtek 16. května 2019 v 18:00 až 21:00. Kinoloď V Přístavu, 17000 Praha

 

Milí příznivci a fanoušci našeho divadla a divadla utlačovaných obecně, vítáme vás v novém roce 2019!
A rovnou si vás dovolujeme pozvat na reprízu představení MATKA, které se uskuteční 16. ledna v Altě. Po představení proběhne debata o příčinách vzniku a koncepci ukončování bezdomovectví.

Středa 16. ledna 2019 v 17:00 až 20:00

KAJ MIRO THAN / KDE JE MÉ MÍSTO

Zveme vás na premiéru našeho nového představení divadla utlačovaných, které tentokrát čerpá ze životních zkušeností starší romské generace.

/Olga Fečová, Ladislav Goral, Dana Dubjelová, Jan Rosenberg, Renata Cinová, Marcela Surmajová, Dana Hrušková a Erika Pilátová/

// Anotace //
Věra je velmi schopná terénní pracovnice, rychle a efektivně pomáhá řadě svých klientů a je nejen mezi nimi známa svým vřelým laskavým přístupem. Jak se ale její neromské okolí vyrovná s jejími pracovními metodami, které považuje za nestandardní, zvláště když je díky nim Věra ve své profesi úspěšná? A jak se vyrovná s dalšími odlišnostmi, které přirozeně přináší Věřin život v romské rodině a komunitě? A co na to sousedky z baráku?!?
Odpovědi na tyto i další otázky dá představení divadla utlačovaných, které vzniklo se skupinou Romů a Romek starších 40 let.

// Po představení následuje již tradiční vánoční večírek ARA ART plný hudby, tance, jídla a pití //

sobota v 19:00 až 23:59